Pozostałe aktualności

Ogłoszenie o przetargach na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa

Obręb 0002 miasta Szprotawa, ul. Podgórna 1 działka nr 251 o pow. 0,7272 ha, oznaczona użytkiem Bi
czytaj dalej

Staże zawodowe uczestników WTZ

Jednym z głównych celów Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wiechlicach jest rehabilitacja zawodowa osób niepełnosprawnych. Od października 2022 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej pod okiem trenera pracy podejmują współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami i instytucjami. Działania te mają na celu zapoznanie uczestników ze specyfiką różnych zawodów i miejsc pracy oraz rozwój umiejętności i możliwość podejmowania czynności zawodowych.
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości Powiatu Żagańskiego przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu

Obręb 0002 miasta Szprotawa, ul. Bronka Kozaka 5, Działka nr 167/2 o pow. 0,1095 ha, nieruchomość zabudowana
czytaj dalej

Konsultacje projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie przyjęcia statutu Powiatowej Rady Seniorów w Powiecie Żagańskim

Informujemy o rozpoczęciu konsultacji projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie przyjęcia statutu Powiatowej Rady Seniorów w Powiecie Żagańskim.
czytaj dalej

Zawiadomienie o XL sesji Rady Powiatu Żagańskiego

XL sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 18 października 2023r. o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
czytaj dalej

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI SKARBU PAŃSTWA PRZEZNACZONYCH DO SPRZEDAŻY

Obręb Nowa Jabłona gm. Niegosławice działka nr 246/5 o pow. 0,61 ha
czytaj dalej

Stypendia Zarządu Powiatu Żagańskiego

W środę11 październia br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu gościliśmy naszych wspaniałych uczniów, którzy dzięki swojej determinacji i zapałowi mają na swoim koncie wiele sukcesów i wyników edukacyjnych. Ich wybitne osiągnięcia zostały dostrzeżone przez gospodarzy Powiatu Żagańskiego, którzy nagrodzili młodzież stypendiami.
czytaj dalej

Nasi Seniorzy gościli w Wymiarkach

W październiku królują Seniorzy. W tym miesiącu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych i z tej właśnie okazji z inicjatywy Powiatowej Rady Seniorów zorganizowana została druga edycja Przeglądu Artystycznego Grup Senioralnych.
czytaj dalej

Oddajemy do użytku nową drogę

Cztery podmioty łącząc swoje siły i możliwości finansowe, podjęły działania w kierunku budowy nowego odcinka drogi na terenie Gminy Szprotawa. A mowa o drodze powiatowej nr 1042, która połączyła dwie miejscowości: Siecieborzyce i Długie. Jak wspomina starosta Henryk Janowicz, to również strategiczna droga, która ułatwi mieszkańcom dojazd do drogi wojewódzkiej nr 297.
czytaj dalej

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy Powiatu Żagańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024

Na podstawie § 5 ust. 1 Uchwały  Nr XXXVI/3/2010 Rady Powiatu Żagańskiego z dnia 10 listopada 2010 r.  w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania projektów aktów prawa miejscowego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji, zapraszamy do konsultacji projektu. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 56