Pozostałe aktualności

Przepiękne Eko- Targi już za nami!

Ubiegła sobota upłynęła nam pod hasłem Eko- Targów w Powiecie Żagańskim. Przedzamcze Pałacu Książęcego zamieniło się w bardzo ekologiczne i przyjazne miejsce, do którego zawitało mnóstwo mieszkańców z całego powiatu! Serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom i Kołom Gospodyń Wiejskich za tak liczne odpowiedzi na nasze zaproszenie i wszystkich przepysznymi potrawami, domowymi ciastami, ekologicznymi i zdrowymi wyrobami. Dziękujemy za możliwość zaopatrzenia się w przepiękne wyroby rękodzielnicze.
czytaj dalej

Jelenin przygotowuje się do dożynek!

Już w najbliższą sobotę - 28 sierpnia - o godz. 15.00 w podżagańskim Jeleninie odbędą się długo wyczekiwane przez mieszkańców dożynki, na które serdecznie zaprasza sołtys Monika Rozpędowska wraz z całą Radą Sołecką. 
czytaj dalej

Zwycięzcy Powiatowego Lauru Kultury za 2020 rok

Powiat Żagański po raz kolejny przyznał Powiatowy Laur Kultury za 2020 rok. Jest to wyróżnienie instytucji lub osób, które prowadzą działalność kulturalną i angażują się w sposób szczególny w propagowanie kultury i jej upowszechnianie. 
czytaj dalej

Zaszczep się w sobotę podczas Eko- Targów !

Już w tą sobotę widzimy się na Eko- Targach w Powiecie Żagańskim tuż przy Pałacu Książęcym 
 
 
Wspólnie ze 105. Kresowym Szpitalem Wojskowym przygotowaliśmy dla Państwa możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID- 19
jednodawkową szczepionką Johnson& Johnson 
Od godz. 13.00 na targach do Państwa dyspozycji będzie przygotowane specjalne miejsce, gdzie w bezpieczny sposób wykwalifikowany personel będzie wykonywał szczepienia przeciwko COVID-19.
 
 
Zachęcamy do zadbania o swoje zdrowie i bezpieczeństwo !

Zadbaj o ekologię i zbuduj z nami domek dla pszczół murarek

Eko- Targi w Powiecie Żagańskim, które zbliżają się wielkimi krokami to doskonała okazja nie tylko do rozmów o zdrowiu, ale również o ekologii. Przygotowaliśmy dla Państwa bardzo ciekawe atrakcje, które mają nie tylko cieszyć, ale i uczyć. Podczas targów odbędą się coroczne warsztaty garncarskie i nasza nowość - Warsztaty z robienia domków dla pszczoły murarki i innych owadów zapylających, które spejalnie dla Was poprowadzi Floromek . Zachęcamy wszystkich do czynnego udziału, zadbajmy wspólnie o ochronę pszczół i innych owadów ! 
czytaj dalej

Wakacyjne zajęcia dla mechatroników i mechaników

W okresie od 12.07.2021 do 29.07.2021 w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych prowadzone były dodatkowe zajęcia dla uczniów klas technikum mechatronicznego i mechanicznego z programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC w zakresie toczenia i frezowania. 
czytaj dalej

Wykazy nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczone do sprzedaży

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI SKARBU PAŃSTWA
PRZEZNACZONYCH DO SPRZEDAŻY
położonnych w Gminie Żagań oraz Gminie Niegosławice
 
czytaj dalej

Ogłoszenie o złożonej ofercie w trybie pozakonkursowym na realizację zadania publicznego pn. „Opieka paliatywna Hospicjum dla mieszkańców powiatu żagańskiego”

Koło Żarskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Żarach  z siedzibą przy ul. Św. Brata Alberta 4, 68-200 Żary złożyło ofertę w trybie pozakonkursowym na realizację zadania publicznego pn. „Opieka paliatywna Hospicjum dla mieszkańców powiatu żagańskiego” na kwotę 5.000,00 zł,  która wpłynęła  do Starostwa Powiatowego w Żaganiu w dniu 1 sierpnia 2021 roku.
 
czytaj dalej

Platforma e-usług w Wydziale Geodezji już dostępna!

Powiat Żagański jako jeden z członków Związku Powiatów Lubuskich we współpracy z Województwem Lubuskim oraz Miastem Gorzów Wlkp. zbudował platformę cyfrową świadczącą e-usługi w zakresie geodezyjnym. Co to oznacza? Zarówno mieszkańcy, jak i instytucje publiczne mogą w łatwy i przystępny sposób skorzystać z niezbędnych danych poprzez zalogowanie się na portal e-usług w Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości. 
czytaj dalej

Ku pamięci Kombatantom i Inwalidom Wojennym

W sobotę, 14 sierpnia starosta Henryk Janowicz wziął udział w uroczystej Mszy św. w intencji Kombatantów i Iwalidów Wojennych, podczas której miało miejsce poświęcenie i odsłonięcie tablicy pamiątkowej Związku Inwalidów Wojennych. Jej inicjatorem był śp. major Leszek Maćkowski, którego wspominaliśmy podczas nabożeństwa. Samorząd Powiatu Żagańskiego wsparł finansowo inicjatywę powstania tablicy. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 16