Pozostałe aktualności

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Żaganiu

UWAGA!
Zachęcamy do skorzystania ze szczepień przeciwko COVID-19 w Powszechnym Punkcie Szczepień w żagańskim szpitalu
 
 
 
 - Punkt czynny w środę i  piątek w godz. od 11.00 do 16.00
 
- Szczepienia dla dzieci w środy i piątki od godz. 11.00 do 12.00
 
- Możliwość zaszczepienia się szczepionką Pfizer
 
- możliwość zaszczepienia się  szczepionką - Johnson & Johnson, termin szczepienia 23 sierpnia
 
 
Na szczepienia można zapisać się poprzez infolinię 989, 19 239 lub nr tel.: 796 360 380

OGŁOSZENIE o postępowaniu na wybór podmiotu, który zorganizuje nabycie lub nabędzie na rachunek własny obligacje emitowane przez Powiat Żagański w latach 2021-2022

OGŁOSZENIE O POSTĘPOWANIU
 
Zarząd Powiatu Żagańskiego

Działając na podstawie § 6 Uchwały Nr XXIV.3.2021 Rady Powiatu Żagańskiego z dnia 27 lipca 2021 r., w związku z art. 11 ust. 1 pkt. 7) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm.) oraz art. 701 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1740), zaprasza do składania ofert w: 
 
POSTĘPOWANIU NA WYBÓR PODMIOTU,
KTÓRY ZORGANIZUJE NABYCIE LUB NABĘDZIE NA RACHUNEK WŁASNY OBLIGACJE
EMITOWANE PRZEZ POWIAT ŻAGAŃSKI W LATACH 2021-2022
 
czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w Eko- Targach w Powiecie Żagańskim!

Szanowni Mieszkańcy całego regionu! To już oficjalne! Startujemy z kolejną edycją Eko- Targów w Powiecie Żagańskim !
 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do spotkania z nami  28 sierpnia 2021r. w godz. 13.00-18.00 na Przedzamczu i Dziedzińcu Pałacu Książęcego w Żaganiu. Udział w targach jest bezpłatny.
czytaj dalej

Drogie Panie, czas na cytologie!

Zdrowie nas kobiet, naszych dzieci i najbliższych jest priorytetem dla każdej z nas. Samorząd Powiatu Żagańskiego włącza się w akcję informacyjną i wspiera profilaktykę raka szyjki macicy. Wspólnie z lubuskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze zachęcamy wszystkie mieszkanki powiatu żagańskiego do badań cytologicznych. 
czytaj dalej

Ogłoszenie w trybie pozakonkursowym na realizację zadania publicznego pn. Poszerzenie wiedzy i umiejętności dot. bezpieczeństwa mieszkańców powiatu żagańskiego nad obszarami wodnymi”

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze ul. Lisowskiego 1, 65-072 Zielona Góra złożyło ofertę w trybie pozakonkursowym na realizację zadania publicznego pn. Poszerzenie wiedzy i umiejętności dot.  bezpieczeństwa mieszkańców powiatu żagańskiego nad obszarami wodnymi” na kwotę 1020 zł,  która wpłynęła  do Starostwa Powiatowego w Żaganiu  w dniu 5 sierpnia 2021 roku.
 
 
 
 
 
czytaj dalej

Nowa droga ze Szprotawy do Śliwnika

Powiat Żagański podpisał kolejną umowę na realizację drugiego pod względem wielkości zadania inwestycyjnego - Przy dofinansowaniu ze strony Województwa Lubuskiego z udziałem Władysława Dajczaka, Wojewody Lubuskiego, a także we współpracy z Gminą Szprotawa i Gminą Małomice - droga 1063F zostanie kompleksowo przebudowana. 
czytaj dalej

1 sierpnia 2021 r. zawyją syreny alarmowe

W niedzielę 1 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00 w 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uruchomione zostaną w Powiecie Żagańskim syreny alarmowe w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego. Syreny alarmowe będą uruchomione przez 1 minutę, emitując dźwięk ciągły.

Dźwięk syren emitowany w rocznicę godziny ,,W” oraz zatrzymujący się w geście hołdu ludzie na ulicach polskich miast i wsi wpisują się na stałe w symbolikę obchodów rocznicowych Powstania Warszawskiego na terenie całego kraju.
 
grafika pochodzi ze strony https://ipn.gov.pl/
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres do 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa.

Załącznik nr 1 do Zarządzenia
 
WYKAZ 
nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres do 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa
czytaj dalej

Firmy ruszają z pracami projektowymi. Droga 1064F przekazana do przebudowy!

Starostwo Powiatowe w Żaganiu rusza z największą inwestycją drogową w historii samorządu. Blisko 80 milionów, cztery nowe obiekty mostowe i 11 km wyremontowanej drogi. Realizacja zadania w obrębie ulicy Żelaznej w Żagania zyska również nowe oświetlenie.
czytaj dalej

Inwestycje ruszyły pełną parą!

Starostwo Powiatowe w Żaganiu realizuje kolejne inwestycje na terenie powiatu żagańskiego. Starosta Henryk Janowicz wspólnie z członkiem zarządu Mariuszem Krugłym pojawił w Chotkowie, gdzie trwa budowa chodnika, a także przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 1053F relacji Jelenin - Chotków. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 16