Pozostałe aktualności

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości

STAROSTA ŻAGAŃSKI DZIAŁAJĄC W IMIENIU SKARBU PAŃSTWA
na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2020.1990 t.j.)
Ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego
nieruchomości zabudowanej będącej w użytkowaniu wieczystym Skarbu Państwa stanowiącej własność Gminy Szprotawa
czytaj dalej

Z okazji Dnia Sołtysa od Powiatu Żagańskiego wszystkiego najlepszego!

Spotkanie ze Stowarzyszeniem Miłośników Kolei OK1

W Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Kolei OK1. Starosta Henryk Janowicz wspólnie z Burmistrzem Żagania Andrzejem Katarzyńcem ponownie podjął temat budowy ścieżki rowerowej w Powiecie Żagańskim. Na naszą prośbę do rozmów przystąpili: Sławomir Świniuch, Prezes, Jacek Wróblewski, Wiceprezes oraz Bartosz Sokołowski, członek zarządu. Z ramienia Starostwa Powiatowego w spotkaniu uczestniczyły również Iwona Hryniewiecka, sekretarz powiatu oraz Anna Kudyba, Naczelnik Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości.
czytaj dalej

Ogłaszamy konkurs fotograficzny - Wiosna Twoim okiem

Ogłaszamy Konkurs "Wiosna Twoim okiem" ! Wszystkich uczniów, dzieci, młodzież i podopiecznych jednostek podległych Starostwu Powiatowemu zapraszamy do udziału w konkursie wiosennym, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jako formę pracy zgłoszeniowej proponujemy ZDJĘCIE, więcej szczegółów w regulaminie dostępnym do pobrania.
Prosimy o pobranie formularza zgłoszeniowego niezbędnego do uczestnictwa w konkursie
czytaj dalej

O Piłce Nożnej w Powiecie Żagańskim

We wtorek 2 marca br., Starosta Henryk Janowicz spotkał się z Prezesem Lubuskiego ZPN Robertem Skowronem, a także członkiem Zarządu Lubuskiego ZPN Dariuszem Jakubas oraz Przewodniczącym Lubuskiego Kolegium Sędziów Janem Sucheckim.
czytaj dalej

Konkurs "Zakochaj się w Walentynki" - wyniki

W poniedziałek 22 lutego br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu wicestarosta Anna Michalczuk oraz członek zarządu Roman Śliwiński wręczyli nagrody dla zwycieżców w konkursie walentynkowym. W związku z dużą ilością prac, Zarząd Powiatu Żagańskiego postanowił nagrodzić aż siedmiu uczestników. Wyróżnienia trafiły do wszystkich autorów nadesłanych prac. Serdecznie gratulujemy odwagi, kreatywności i dziękujemy za pełne zaangażowanie! Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy ogromu miłości!
czytaj dalej

Powiatowy Laur Kultury 2021

Starostwo Powiatowe w Żaganiu zachęca dyrektorów szkół na terenie powiatu żagańskiego, a także jednostek kulturalnych, do przesyłania wniosków o przyznanie honorowego wyróżnienia "Powiatowy Laur Kultury" nauczycielom czy pracownikom instytucji kulturalnych szczególnie zasłużonym w dziedzinie kultury, którą propagują wśród uczniów, dzieci, młodzieży, a także mieszkańców.
czytaj dalej

Komunikat dot. wysoce zjadliwej ptasiej grypy

Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego z dn. 11.02.2021 r. w sprawie zwalczania zjadliwej grypy ptaków (HPAI) Gmina Żagań (miejscowości: Kanada, Młyniska, Gorzupia Dolna, Gorzupia, Miodnica, Gryżyce, Pożarów, Stary Żagań, Puszczyków) oraz Gmina Brzeźnica (miejscowości: Stanów) w Powiecie Żagańskim włączone zostały do obszaru zagrożonego. W tej sytuacji rozpoczynamy kampanię informacyjną w celu zabezpieczenia pozostałych obszarów przed pojawieniem się ognisk ptasiej grypy.Powiatowy Lekarz Weterynarii w wydanym komunikacie zwraca się bezpośrednio do hodowców i osób trzymających drób o zachowywanie szczególnej ostrożności i stosowanie odpowiednich środków bioasekuracji minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa. Do akcji włączają się również Jednostki OSP, które będą informować sołtysów poszczególnych miejsowości o procedurach związanych ze zwalczaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. 
czytaj dalej

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres do 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa

WYKAZ
nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres do 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa
czytaj dalej

Zawiadomienie o XX sesji Rady Powiatu Żagańskiego

XX sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 9 lutego 2021 r. godz. 8:30. Sesja odbędzie się zgodnie art. 15zzx  ustawy z dnia 2 marca 2020 r. (Dz. U. 2020 poz. 374) o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, tj. z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.
czytaj dalej