Pozostałe aktualności

Gratulujemy laureatkom konkursu „Policjanci w służbie historii” !

Uczennice klasy I LP Liceum Ogólnokształcącego z Edukacją Policyjną z ZSTiL w Żaganiu: Julia Fekieta, Joanna Mrozik i Maja Podedworna (opiekun merytoryczny- Sylwia Woroniec), otrzymali tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie „Policjanci w służbie historii”. Nagrodą dla uczennic będzie uroczysta gala w Warszawie, a po niej zagraniczna wyprawa edukacyjna.  
czytaj dalej

Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi Jednostki PSP w Żaganiu

W piątek (9.07.2021) miała miejsce symboliczna uroczystość złożenia ślubowania przez nowych funkcjonariuszy, którzy rozpoczynają służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu. Na pokładzie Jednostki przywitali ich mł. bryg. Jan Marszałek, Komendant Powiatowy PSP w Żaganiu, Wicestarosta Anna Michalczuk, a także koledzy i koleżanki. Podczas spotkania wręczono również kolejne awanse zawodowe. To dowód na prężny rozwój Komendy, ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych, a także efektywnie wykonywane obowiązki służbowe. 
czytaj dalej

Zespół Zarządzania Kryzysowego podejmuje działania przeciwko ASF

W środę (07.07.2021) w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z podejrzeniem choroby ASF (afrykańskiego pomoru świń) w gospodarstwie rolnym w miejscowości Polkowiczki, Gmina Szprotawa. 
czytaj dalej

Punkt Szczepień w Żaganiu zmienia godziny przyjęć !

UWAGA! 
 
Punkt Szczepień Powszechnych w Żaganiu
 
Zmienia godziny przyjęć
 
 
 Punkt czynny jest od wtorku do piątku w godz. od 11.00 do 16.00
 
Szczepienia dla dzieci odbywają się w środy i w piątki w godz. od 11.00 do 12.00
 
 

Zgłoś nielegalne postępowanie z odpadami

Widzisz wysypisko śmieci w pobliskim lesie, a może nagły wzrost ilości transportów ciężarowych jakie zaczęły przyjeżdżać na teren nieruchomości położonych z dala od gęstej zabudowy mieszkalnej, w okolicy lasów, miejsc rzadko uczęszczanych inieużytkowanych terenów przemysłowych oraz pojawienie się na ich ternie różnego rodzaju beczek i pojemników zgłoś to Inspekcji Ochrony Środowiska.
W ostatnich latach nasila się zjawisko porzucania odpadów przez nieuczciwe podmioty gospodarujące odpadami. Odpady nielegalnie deponowane są na terenach leśnych, wyrobiskach poeksploatacyjnych, opuszczonych terenach przemysłowych. Duży problem stanowi również porzucanie odpadów przez nieuczciwe podmioty w pomieszczeniach i na posesjach osób prywatnych.
W związku z tym Główny Inspektor Ochrony Środowiska ostrzega właścicieli gruntów oraz magazynów pod wynajem przed działalnością oszustów. Firmy wynajmują magazyny i inne nieruchomości pod pozorem legalnej działalności i gromadzą tam odpady bez wiedzy właściciela, a po wypełnieniu obiektu zaprzestają działalności i znikają.
czytaj dalej

Hala sportowa przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych z imieniem Jana Olejarza

"Jest tylko jeden sposób, aby osiągnąć sukces: dać z siebie wszystko"
 
 
Nie tak dawno minęła 10 rocznica śmierci Pana Jana Olejarza, który swoimi działaniami na stałe zapisał się w kartach historii żagańskiej sześćdziesiątki. Był wieloletnim pedagogiem, wychowawcą młodzieży i animatorem sportu, w którym uczniowie zdobywali niebywałe sukcesy. Był ich przyjacielem ... Wspomnienie Jana Olejrza było dobrą okazją do uroczystego nadania imienia hali sportowej, a także odsłonięcia tablkicy pamiątkowej. 
 
czytaj dalej

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych otrzymał tytuł Złotej Szkoły NBP

Uczniowie ZSTiL w Żaganiu w roku szkolnym 2020/2021 wzięli udział w projekcie Złote Szkoły NBP. Ideą projektu było aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. Tematem pierwszej edycji 2020/2021 byli Giganci finansów osobistych. 
czytaj dalej

Czas na Wakacje !

Wszystkim Uczniom, którzy rozpoczynają dzisiaj upragnione wakacje składamy najserdeczniejsze gratulacje z okazji zakończenia roku szkolnego!
Wszystkim Nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym i Dyrekcji życzymy spokojnych wakacji.
 
Do zobaczenia we wrześniu! 
 
 
 
 

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Żagańskiego

W dniu 24 czerwca 2021 r. odbyło się posiedzenie Komisji  Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Żagańskiego, któremu przewodniczył Starosta Żagański Henryk Janowicz.
czytaj dalej

Wojtek Rado z SOSW w Żaganiu Krajowym Czempionem w Trójboju Siłowym

W dniach 18-20 czerwca 2021r. w hali warszawskiej AWF rywalizowali najsilniejsi sportowcy w XII Mityngu Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych. Doskonale spisali się zawodnicy Klubu TORNADO Żagań i całej lubuskiej reprezentacji w tej trudnej technicznie dyscyplinie sportów siłowych. Niekwestionowanym DOMINATOREM i siłaczem, do którego wyników nie zbliżyli się nawet zwycięzcy najwyższych kategorii wagowych i sprawnościowych był Wojtek RADO, uczeń i reprezentant Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Żaganiu, sportowy podopieczny klubowych trenerów – Wojciecha Olejarza i Tomasza Pawłowicza.
czytaj dalej
1 ... 5 6 7 8 9 ... 17