Powiatowy Laur Kultury

Zwycięzcy Powiatowego Lauru Kultury 2022 r.

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Żaganiu przeprowadziło konkurs, w ramach którego przyznano Honorowe Wyróżnienie jakim jest Powiatowy Laur Kultury. Członkowie Kapituły, której przewodniczy Cecylia Brodzińska, rozpatrzyli dwa wnioski: Dyrektora Miejskiej Biblioteki w Żaganiu, która złożyła wniosek o przyznanie wyróżnienia dla Pana Karagiorgisa Panagiotisa oraz Biblioteki Kultury w Iłowej, która wnioskowała o wyróżnienie Pani Wandy Edelman Olechwier. Uroczyste wręczenie Powiatowego Lauru Kultury miało miejsce podczas otwarcia Jarmarku Michała w Żaganiu, w piątek 9 września br. 
 
 
Na jarmarkową scenę zaproszeni zostali Pan Karagiorgis Panagiotis, który promuje nasze miasto i powiat przede wszystkim miłością do naszej małej ojczyzny wypowiedzianą w sposób artystyczny: rysunkiem i obrazem przedstawiając to co mamy najpiękniejsze, nasze dziedzictwo kulturowe, architekturę zabytkowa i pejzaże oraz Pani Wanda Edelman Olechwier, która jest ambasadorką iłowskiej kultury, osoba dzięki której niejedna osoba odkryła w sobie talent wokalny, reprezentując miasto, gminę i powiat w wielu konkursach.
 
Wręczenia Lauru dokonali starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk oraz Przewodnicząca kapituły Cecylia Brodzińska, Radna Powiatu Żagańskiego  Przypomnijmy, że Powiatowy Laur Kultury to coroczne uhonorowanie w drodze konkursu, osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych, które wniosły największy wkład w rozwój kultury na terenie Powiatu Żagańskiego.
Pomysłodawcą nazwy był nieżyjący już Pan Marek Kopta, a pomysłodawcą lauru i twórcą regulaminu Radny Powiatu Żagańskiego Pan Artur Niezgoda.
 
Za wyjątkową galerię zdjęć i piękne ujęcia z uroczystego wręczenia Powiatowego Lauru Kultury dziękujemy Panu Janowi Mazurowi

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją