Pozostałe aktualności

Święto kadetów i ślubowanie klas mundurowych

  • 29-05-2023
W czwartek, 25 maja br, uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu złożyli uroczyste ślubowanie oraz wspólnie świętowali Dzień Kadeta. Uroczystość odbyła się na placu Słowiańskim w Żaganiu  Wydarzenia odbyły się z udziałem kompanii honorowej, przedstwcieli służb mundurowych, gospodarzy Powiatu Żagańskiego, a także mieszkańców miasta, którzy z zaciekawieniem obserwowali uroczystość. 
Święto kadeta było doskonałą okazją do złożenia uroczystego ślubowania przez klasy mundurowe z żagańskiego 59, które rozpoczęły swoją edukacyjną przygodę z mundurem.  
 
- Nasi uczniowie ciężko pracują, ale to nie tylko nauka, to również tradycja i historia - mówiła dla portalu zagan.naszemiasto.pl Anna Król, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu. - Dzisiaj przypominamy, że najstarsze szkoły wojskowe w Polsce to były właśnie korpusy kadetów. Klasy mundurowe wciąż cieszą się ogromną popularnością. Mamy nabór do klas pierwszych i już jest tylu chętnych, że możemy utworzyć dwie klasy. Tworzymy również klasę policyjną i tu również jest bardzo wielu chętnych. Czy młodzież po naszej szkole ma szanse na zatrudnienie w służbach mundurowych? Oczywiście! Zarówno w wojsku, jak i w policji jest wiele wakatów i te instytucje czekają na naszych absolwentów z otwartymi ramionami - dodała dyrektor. 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją