Pozostałe aktualności

Ruszyła termomodernizacja żagańskiego ogólniaka

  • 13-07-2023
To wyjątkowa chwila nie tylko dla naszego samorządu, ale przede wszystkim dla szkolnej młodzieży i kadry pedagogicznej. Przypomnijmy, że przy wsparciu z Lubuskiej Bazy Sportowej oddano już do użytku zmodernizowaną salę gimnastyczną. Teraz ruszamy z termomodernizacją LO Banach!
Termomodernizacja naszej szkoły to jeden z projektów w ramach RPO-L2020, który będzie realizowany w ramach programu REACT-EU.
Zarząd Województwa Lubuskiego ponad 30 mln zł rozdysponował na wsparcie oświaty, która w związku z pandemią COVID-19 została poddana ciężkiej próbie organizowania nauki zdalnej. Pieniądze zostały skierowane na projekty dotyczące termomodernizacji jednostek oświatowych po to, żeby pomóc samorządom zmniejszyć koszty funkcjonowania placówek edukacyjnych, a oszczędności przeznaczyć na podniesienie poziomu kształcenia.
 
Powiat Żagański otrzymał blisko 5 mln złotych na termomodernizację Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu. Wartość inwestycji oszacowano na kwotę 5.396.993,07 zł brutto. Zgodnie z podpisaną umową, wykonawca w tym przypadku firma ZISICO, termomodernizację wykona do końca października.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją