Pozostałe aktualności

Nowa sala gimnastyczna z dofinansowaniem

  • 15-09-2023
Po raz kolejny do Powiatu Żaganskiego zawitała Lubuska Baza Sportowa. Do Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie trafia wsparcie z ramienia Urzędu Marszałkowskiego, dzięki któremu uczniowie zyskają nową salę sportową. 
Starosta Henryk Janowicz oraz członek Zarządu Powiatu Żagańskiego Mariusz Krugły podpisali aneks do umowy wspierającej finansowo remont sali sportowej w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie. Urząd Marszałkowski reprezentowali Wicemarszałek Województwa Łukasz Porycki oraz Mirosław Glaz , Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej. Podpisanie umowy miało miejsce w czwartek (14.09) w żagańskiej Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu, gdzie samorządowców ugościła dyrektor placówki Magdalena Śliwak.
 
Powiat żagański rozpoczął kolejną inwestycję, tym razem w zakresie poprawy infrastruktury oświatowej. W ostatnim czasie ruszył remont sali sportowej w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie. Zadanie wykonywane jest przy wsparciu środków z Lubuskiej Bazy Sportowej.
 
- Inwestujemy nie tylko w drogi i chodniki, ale również w naszą młodzież, która nowy rok szkolny rozpocznie z niespodzianką w postaci kompleksowo zmodernizowanej sali gimnastycznej. Mam nadzieję, że skorzystają z tego potencjału, że chętnie będą uczestniczyć w zajęciach z wychowania fizycznego, bo sport to zdrowie. Nie tak dawno oddaliśmy do użytku nową salę w żagańskim ogólniaku, dzisiaj jesteśmy w Szprotawie. Walczymy o naszych uczniów, o młodzież, o kadrę nauczycielską - mówi starosta Henryk Janowicz.
 
Wykonawcą zadania jest Firma Ogólnobudowlana Krzysztof Grono. Wartość inwestycji to 575 tys. 450 zł. W ramach Lubuskiej Bazy Sportowej do Powiatu Żagańskiego trafi wsparcie w wysokości 250 tys. zł

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją