Pozostałe aktualności

Uczniowie żagańskiej "60" powrócili z gorącej Sewilli

  • 11-06-2021
Tysiące przebytych kilometrów, zwiedzonych miejsc, odcisków na stopach, promieni słońca oraz bagaż pełen doświadczeń tych zawodowych, językowych i kulturowych. Dwutygodniowe praktyki zawodowe programu Erasmus+ w Sewilli dotyczące budowania i programowania dronów dobiegły końca.
16 uczniów klas technikum mechatronicznego Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu szkoliło się pod okiem tutora firmy Dronetools. Do ich zadań należało lutowanie, planowanie trasy w programie MissionPlanner, składanie drona, jego kalibracja oraz próbne loty. Nasi uczniowie nie mieliby okazji nabyć takich umiejętności w Polsce.
 
Wśród kompetencji, które staż pomógł rozwinąć, uczniowie wymienili znajomość nowoczesnych technologii i oprogramowania, komunikację i współpracę w zespole oraz porozumiewanie się w języku obcym w międzynarodowym środowisku pracy. Dzięki praktykom nasza młodzież opanowała umiejętności miękkie, takie jak podejmowanie decyzji, zarządzanie czasem czy uczenie się nowych rzeczy.
 
- Lot samolotem, radzenie sobie w dużym mieście, samodzielne dotarcie i powrót z miejsca praktyk, lekcja języka hiszpańskiego na Placu Hiszpańskim w Sewilli, czy relaks na plażach Kadyksu i Malagi, to wszystko kształtuje naszych uczniów i przygotowuje do wejścia w dorosłe życie. Poszukiwanie nowych metod rozwoju uczniów, jak i nauczycieli to nieodłączny priorytet napędzający funkcjonowanie naszej placówki. Program Erasmus+ to idealne połączenie innowacji, wiedzy z praktyką oraz budowaniem doświadczenia wśród młodzieży, które jak mówi hasło programu „otwiera umysły i poszerza horyzonty”. Koordynatorem projektu jest pani Aleksandra Gałązka.- mówi Zbigniew Stebelski, dyrektor szkoły. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją