Pozostałe aktualności

Wygrana w konkursie i nowy sprzęt dla ZSTIL w Żaganiu

  • 07-09-2021
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu został laureatem w konkursie „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”. Decyzją Kapituły Konkursowej nagrodzona została praca plastyczna wykonana przez Natalię Burzyńską uczennicę klasy 3 technikum reklamy z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. Gratulujemy! 
Główna nagroda w konkursie to pracownia multimedialna w postaci szesnastu laptopów i szafy do ich przechowywania. Organizatorem konkurs „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” jest NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
 
- Projekt miał na celu podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów oraz poszerzenie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG, państw darczyńców, historii powstania Unii Europejskiej, geopolityki. Na konkurs wpłynęło 2389 prac, dlatego tym bardziej jestem dumny, że nasza szkoła dzięki Natalii została doceniona - mówi Zbigniew Stebelski, dyrektor szkoły. 
 
Opiekunem projektu była pani  Renata Podkidacz nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum reklamy. To kolejna nowa pracownia w szkole. W ubiegłym roku szkolnym Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu otrzymał 18 nowych komputerów w ramach programu Aktywna Tablica. - Nasi uczniowie mogą pracować na nowym sprzęcie i  przygotowywać się do egzaminów zwodowych w komfortowych warunkach - zapewnia Z. Stebelski. 
 
 
 
Pracę konkursową można znaleźć na stronie konkursowej: 
www.otymsiewie.pl. w zakładce "starsi uczniowie" 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją