Pozostałe aktualności

Heros wśród firm powstaje na iłowskiej Strefie Aktywności Gospodarczej

  • 27-04-2022
Wczorajszy dzień niewątpliwie przejdzie do historii Gminy Iłowa. Bo to ona była gospodarzem uroczystości Wmurowania Kamienia Węgielnego na terenie budowy firmy Hermes Fulfilment, jednej ze spółek należących do firmy Otto Group, która zajmuje się branżą e- commerce. To właśnie w Iłowej powstaje centrum logistyczne, które jak zaznaczają przedstawiciele firmy, będzie pierwszym w Polsce.
Gospodarza Gminy Iłowa, Pawła Lichtańskiego, a także jego współpracowników, wspierali samorządowcy z całego regionu. Na uroczystości Wmurowania Kamienia Węgielnego pojawili się starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk oraz członkowie Zarządu Powiatu Żagańskiego: Roman Śliwiński, Radosław Kwiecień i Mariusz Krugły. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również Lecha Miszewskiego, wójta Wymiarek, Krzysztofa Jarosza, burmistrza Gozdnicy i wielu innych samorządowców.
 
Jak przyznał starosta Henryk Janowicz podczas swojego wystąpienia, ta niebywała inwestycja to sukces zarówno Gminy Iłowa, jak i Powiatu Żagańskiego, Województwa Lubuskiego, a także całego regionu. Wszyscy razem jesteśmy siłą i mamy ogromny potencjał, który przykuł uwagę tak dużej i dobrze prosperującej firmy. – Mam nadzieję, że to tylko pierwszy krok do szerokiego rozwoju całego naszego regionu i powiatu żagańskiego. Gminie Iłowa życzę owocnej współpracy z firmą Hermes Fulfilment oraz Panattoni i dalszego rozwoju Strefy Aktywności Gospodarczej, bo to przyszłość dla naszych mieszkańców, dla naszego regionu – mówi starosta Henryk Janowicz.
 
Obiekt powstający u podnóża Iłowej to powierzchnia 150 tys. m2 i jak zaznaczają inwestorzy, będzie drugim co do wielkości hubem grupy Hermes w Europie. Co najważniejsze, to tutaj zatrudnienie znajdzie tu około 1900 osób!
- Powiat Żagański się rozwija i to cieszy. Sama budowa zrobiła na nas wszystkich ogromne wrażenie. Liczę na to, że zatrudnienie znajdzie tam znaczna część mieszkańców naszego powiatu, a nasza gospodarka rozwinie skrzydła. Jako powiat wspieramy takie działania i będziemy wspierać w każdej Gminie – mówi Radosław Kwiecień, członek Zarządu Powiatu Żagańskiego. – To będzie duży krok dla rozwoju gminy, która zyska nowe miejsca pracy, a Powiat Żagański zyska szansę na rozwój szkolnictwa zawodowego – dodaje wicestarosta Anna Michalczuk.
 
Czwarty kwartał 2023 r. to plan inwestora na oficjalne uruchomienie firmy na strefie w Iłowej. Wartość inwestycji osiągnie 300 mln euro. Głównym managerem projektu jest firma Panattoni. Dorota Jagodzińska-Sasson, Dyrektor Zarządzający Panattoni podkreśliła, że inwestycja w Koninie Żagańskim jest największą z dotychczas realizowanych przez Panattoni.
Tuż po panelu dyskusyjnym, złożono podpisy pod aktem erekcyjnym. Sam dokument wraz z aktualnymi wydaniami prasy lokalnej został zamknięty w "kapsule czasu", a ta została wmurowana w kamień węgielny.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją