Pozostałe aktualności

Podziękowaliśmy Pielęgniarkom i Położnym za ich pracę!

  • 19-05-2022
W środę 18 maja br., w Staorstwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się wyjątkowe spotkanie z naszymi wspaniałymi Pielęgniarkami i Położnymi, które na co dzień niosą pomoc mieszkańcom Powiatu Żagańskiego. W ramach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych starosta Henryk Janowicz wspólnie z Sekretarz Iwoną Hryniewiecką, członkiem Zarządu Powiatu Żagańskiego Romanem Śliwińskim oraz Wicemarszałkiem Stanisławem Tomczyszynem podziękowali wszystkim Paniom za trudną służbę, ale i otwarte serca dla lokalnego społeczeństwa. 
Spotkanie rozpoczęło się od wyjątkowego występu przedszkolaków z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Żaganiu, które specjalnie na tą okazję przygotowały piosenkę o pracy pielęgniarek. Uśmiechnięte, kolorowe i pełne energii dzieci, wprawiły zaproszonych gości w doskonały nastrój. 
 
 
 
 
 
 
Starosta Henryk Janowicz przyznał, że zawód pielęgniarki to nie lada wyzwanie. Ich rola w niesieniu pomocy tym, którzy tego potrzebują jest nieoceniona. Starosta wskazywał również na ogromny problem, którym jest wciąż malejąca liczba osób, które pracują w zawodzie pielęgniarki czy położnej. 
 
- To niezwykle trudny zawód. W tej chwili obserwuje, że bardzo brakuje pomocy, wsparcia i takiego ludzkiego dobrego słowa dla pielęgniarek, pielęgniarzy czy położnych. My, jako samorząd, pamiętamy, dziękujemy i będziemy dziękować tak długo ile starczy nam sił i możliwości. Wiem jak wiele dla tych Pań i Panów, bo pielęgniarze też pracują w szpitalach, znaczy pamięć. Od pierwszych dni naszego życia stykamy się z Położną, w kolejnych etapach z Pielęgniarkami. Zawsze kiedy trafiamy pod opiekę służby zdrowia, nasze problemy stają się problemami pielęgniarek. Za wytrwałość, empatię, codzienną walkę o nasze życie i zdrowie, dziękujemy - mówił starosta Henryk Janowicz. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nasza symboliczna uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania w szczególności tym Paniom, które w swoim zawodzie osiągnęły pełny Jubileusz. 
 
105. Kresowy Szpital Wojskowy - Filia w Żaganiu: 
 
Z okazji 20- lecia pracy zawodowej nagrodzona została Pani Halina Włoch 
Z okacji 30- lecia pracy zawodowej nagrodzona została Pani Beata Grajek 
40- lecie pracy zawodowej obchodzą Panie: Barbara Okołotowicz, Grażyna Wota, Małgorzata Rakowska, Stanisława Szczepańska, Ewa Derecka, Zdzisława Szczepanik, Renata SKowrońska, Elżbieta Marczyk, Elżbieta Adamkiewicz 
 
Nowy Szpital Szprotawa:
 
Z okazji 30- lecia pracy zawodowej nagrodzona została Pani Anna Rudkowska
Z okazji 40- lecia pracy zawodowej nagrodzona została Pani Małgorzata Górak 
 
Indywidualne praktyki:
 
Z okazji 30- lecia pracy zawodowej nagrodzone zostały Panie: Barbara Matusiak i Anna Remień
Z okazji 40- lecia pracy zawodowej nagrodzone zostały Panie: Czesława Falińska i Urszula Lubas
 
Wszystkim Paniom gratulujemy tak długiego stażu pracy! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dla naszych pielęgniarek i położnych mieliśmy jeszcze jedną niespodziankę! Do czerwoności rozgrzali nas uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, którzy zaprezentowali swoje talenty. Towarzyszyli im opiekunowie: Panie Anna Wójtowicz oraz Małgorzata Krawiec, a także ks. Łukasz Bajcara, który zwrócił się do Pań słowami wsparcia i wiary, mówiąc o Świętym Pantleonie - patronie lekarzy i pielęgniarek. 
Młodzież przygotowała zabawny skecz o służbie zdrowia, a jedna z uczennic zaprezentowała swój wiersz. Nie zabrakło również wyjatkowych występów wokalnych, w tym grupy Droga Światła. 
 
 
 
 
 
 
Całe spotkanie uświetnił poczęstunek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie. Z ramienia Starostwa Powiatowego w Żaganiu uroczystość przygotowała Pani Irena Karolewska - dziękujemy!
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją