Z życia szkół

Najlepsi uczniowie w Powiecie Żagańskim

  • 24-10-2022
W piątek 21 października br., W Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Starosta Henryk Janowicz, który przywitał młodzież oraz dyrektorów szkół, przyznał że bardzo się cieszy, że uczniowie osiągają sukcesy na wielu płaszczyznach. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również absolwentów z naszych szkół. 
- Wasze sukcesy zarówno naukowe, jak i sportowe są dla nas ogromną dumą. Śledzimy te poczynania i zapewniam, że zawsze będziecie przez nas nagradzani. Nauka w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, dlatego tym bardziej cieszę się, że zabiegacie o wysokie osiągnięcia w dziedzinach, które lubicie. Dziękuję również dyrektorom i oczywiście nauczycielom, którzy prowadzą Was do tych sukcesów - powiedział starosta Henryk Janowicz.
 
Do młodzieży zwróciła się również wicestarosta Anna Michalczuk, która przyznała, że stypendia to niezwykle ważna rzecz w życiu młodego człowieka, która pozwala nie tylko finansowo spełnić małe przyjemności, ale również pobudza do działania. - Cieszę się, że znów się spotkamy z tak zdolną młodzieżą. Oczywiście pandemia spowodowała że konkursów i olimpiad, w których możecie brać udział było zdecydowanie mniej, ale liczy się fakt, że Wasze chęci i Wasza wiedzy przynosi sukcesy. Gratuluję Wam, Waszym Rodzicom, a także nauczycielom, którzy na co dzień z Wami pracują - powiedziała wicestarosta Anna Michalczuk.
 
Komisja stypendialna rozpatrzyła 55 wniosków. Wszystkie rozpatrzono pozytywnie, a to oznacza, że każdy uczeń, który spełniał określone wymagania, otrzymał Stypendium Zarządu Powiatu Żagańskiego.
  • 41 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu
  • 4 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie
  • 4 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu
  • 6 uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej
Każdy uczeń otrzyma po 200 zł miesięcznie w okresie od września 2022 do czerwca 2023.
Stypendia wręczyli: starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk oraz członkowie Zarządu Powiatu Żagańskiego: Radosław Kwiecień i Mariusz Krugły.
 
W imieniu stypendystów zarządowi powiatu podziękowała Aleksandra Groszek, absolwentka LO im. Banacha w Żaganiu. - Dzięki stypendium możemy realizować marzenia - powiedziała Aleksandra, któa jest obecnie studentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim i marzy o zostaniu aktorką.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23Galeria zdjęć: Najlepsi uczniowie w Powiecie Żagańskim

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją