Z życia szkół

Banach z nową salą gimnastyczną

  • 28-10-2022
27 października br., starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk oraz członkowie Zarządu Powiatu Żagańskiego: Roman Śliwiński, Mariusz Krugły i Radosław Kwiecień, odwiedzili Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Żaganiu, gdzie dobiegł końca długo wyczekiwany remont sali gimnastycznej.
Na nasze zaproszenie odpowiedzieli gospodarze Województwa Lubuskiego, bez których inwestycja nie doszłaby do skutku. Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn oraz Wicemarszałek Łukasz Porycki reprezentujący Lubuski Urząd Marszałkowski przyjechali do Żagania, by wspólnie spotkać się z młodzieżą i dyrekcją szkoły. W symbolicznym otwarciu sali gimnastycznej udział wziął również burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec, który wspiera nasz samorząd w realizacji wielu przedsięwzięć.
Samorządowców przywitali dyrektor Mieczysław Śmieszek wraz z zastępcą Edytą Furtak. O oprawę artystyczną zadbali nauczyciele wychowania fizycznego: Wojciech Furtak, Mateusz Góral i Marcin Sokołowski.
 
- Remont tej sali gimnastycznej był moim samorządowym marzeniem. Wiele osób sugerowało mi, że sala wymaga kompleksowego remontu i miałem tego świadomość. Szkoła wychowała wiele pokoleń, a młodzież z Banacha zasłużyła na ten remont. Z tego miejsca bardzo dziękuję całemu Zarządowi Powiatu Żagańskiego, ale również gospodarzom Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego, którzy pomogli nam w realizacji tej inwestycji. Doskonała współpraca, duży projekt, wspólna realizacja. Wielkie brawa, a przed nami jeszcze sporo do zrobienia. Już dziś mogę obiecać, że wykonana zostanie termomodernizacja całego obiektu Liceum - powiedział starosta Henryk Janowicz.
 
- Wracam tu z ogromnym sentymentem. Jestem absolwentem tego Liceum i wróciły do mnie wspomnienia chociażby betonowego boiska obok szkoły. Cieszę się, że sala gimnastyczna została wyremontowana, że Powiat Żagański skorzystał z programu Lubuska Baza Sportowa i dzisiaj możecie w komfortowych warunkach odbywać lekcje wychowania- fizycznego, ale nie tylko. Bo to tutaj w tych murach kształcą się wielkie talenty sportowe - zwrócił się do młodzieży marszałek Stanisław Tomczyszyn.
 
Nasi goście, jak również Starostwo Powiatowe w Żaganiu ufundowało uczniom żagańskiego liceum piłki do wielu dyscyplin sportowych, a uczniowie podczas dzisiejszego spotkania zaprezentowali swoje umiejętności nie tylko sportowe, ale również taneczne i muzyczne. Bardzo dziękujemy za tak wspaniale spędzony czas. 
 
O INWESTYCJI
 
Wykonawca zadania była firma ZISICO sp. z o. o. ul. Koszarowa 6C, 67-300 Szprotawa. Wartość umowy opiewa na kwotę 398.500,00 zł
 
Inwestycja współfinansowana została w ramach programu inwestycyjnego pn. „Lubuska Baza Sportowa” na 2022mr. w kwocie 184.000,00 zł.
Wkład własny Powiatu wynosił 214.500,00 zł
 
ZAKRES PRAC:
 
  • Cyklinowanie podłóg i ich malowanie.
  • Wymiana instalacji elektrycznej wraz z montażem opraw oświetleniowych.
  • Montaż nowego sufitu podwieszanego (systemu NIDA Sufit) z odpornością ogniową F1/E1 60.
  • Malowanie i szpachlowanie ścian.
  • Malowanie drabinek do ćwiczeń.
  • Wyposażenie w nowy sprzęt – siatkówka, koszykówka.
  • Montaż nowych osłon na grzejniki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją